Voznik moštva BMW Marco Wittmann zgodaj osvojil naslov prvaka serije DTM z BMW M4 DTM, ki ga poganja Castrol EDGE

Ta vikend je voznik moštva BMW Marco Wittmann osvojil naslov prvaka med vozniki v nemškem prvenstvu turnih avtomobilov 2014 (DTM). Lanski novinec leta Wittmann, ki je tretji najmlajši zmagovalec DTM vseh časov in najmlajši DTM prvak za BMW, je v tem trenutku neustavljiv, saj je osvojil naslov prvaka v Lausitzringu dve dirki pred koncem prvenstva.

S štirimi zmagami so Wittmannovi dosežki v tej sezoni letos zelo konstantni. Mednarodne steze je ves čas napadal v avtomobilu BMW M4 DTM, ki uporablja Castrolovo močno olje Castrol EDGE.

Navijači zdaj čakajo, ali lahko BMW Motorsport z zmagama med konstruktorji ali moštvi v DTM osvoji drugo in tretjo lovoriko v tej sezoni. Trenutno imajo med konstruktorji 18 točk prednosti pred najbližjim zasledovalcem Audijem, moštvo BMW Team RMG pa je 75 točk pred drugouvrščenim moštvom Audi Sport Team Abt.