Utrke motocikala

Castrol & Honda Gresini

Duga i iznimno uspješna suradnja Castrola i Honde započela je 1959. godine na utrci Isle of Man TT kada je momčad Honde u suradnji s Castrolom osvojila naslov u poretku proizvođača u svojem prvom nastupu. Tijekom zadnjih 50 godina Castrol i Honda zajedno su osvojili više od 500 utrka u natjecanjima MotoGP-a, World Superbikesa i utrkama izdržljivosti motocikala. Zapanjujući popis postignutih uspjeha.

Danas Castrol i Honda zajedno nastupaju u najprestižnijoj utrci motocikala MotoGP. Radom s iznimno snažnim prototipovima motocikala namijenjenih za utrke MotoGP-a - koji su pažljivo osmišljeni i izrađeni kako bi se u potpunosti iskoristila svaka konjska snaga četverocilindričnog motora zapremine 1000 cc - Castrol može provjeriti krajne granice izdržljivosti svojeg ulja Castrol Power 1 za motocikle koje se nalazi u motorima najnaprednijih dvokotačnih jurilica koje se pojave na trkaćoj stazi.

HONDA WORLD SUPERBIKES

Danas Castrol surađuje s momčadi Honda World Superbike. Proizvodnja trkaćih motocikala na osnovu modela motocikala namijenjenih prodaji pruža Castrolu savršeno okruženje utrke kako bi osigurao da njegova maziva Power 1 ostvare najbolji radni učinak kada su podvrgnuti testovima do krajnjih granica.