Slovenia Skip Navigation - jump to content
Search

Volkswagen Race-Touareg Team

Volkswagen Race-Touareg Team
Osvajalec drugega mesta v Dakarju 2006 in 2007, najhitrejša skupina Dakarja 2007, ki jo podpira Castrol team VW stavi na zmago v letošnji najtežji in najdaljši v zgodovini 30. ediciji Relija Dakar.

Pripravljeni in gotovi

Skupina Volkswagen Cross Country Rally se je razvila v vredno pozornosti silo v svetu puščavskih dirk in namerava v Dakar Rally 2008, kot eden izmed favoritov, z imponirajočo skupino voznikov ter izkušnjami, ki so jim omogočile zmago 10 izmed 14 hitrostnih preizkušnj v Dakarju 2008.
Kris Nissen
  • Kris Nissen – vodja skupine VW Cross Country Racing:


  • ‘’Dobro smo pripravljeni in vsak od nas hoče doseči uspeh! Normalna stvar v profesionalnem motošportu je, da je cela skupina bolj izkušena, pa tudi avto iz leta v leto postane vedno boljši in hitrejši. Naša skupina je zelo dobro pripravljena za štart. Hočemo zmagati!”

    – s temi besedami, ki ih je izrekel med tiskovno konferenco na Essen Motor Show, je direktor Volkswagen Motosport zaključil pripravo za najbolj pomemben štart leta.
    Po več ko deset mesecih intenzivnega dela inženirjev in logistikov, Volkswagen Motosport odkriva karte. Novi Race Tuareg 2 je pripravljen za štart v ‘’Dakarju” – najtežjem reliju sveta.
    Avtomobili so dokazali svojo učinkovistost v zaporednih edicijah Dakarja. 2006, 2007 je serija uspehov:
    - največ zmaganih histrostnih preizkušenj
    - najhitrejši Diesel v zgodovini Dakarja
    - mesta na podiju.

    Skupina, ki jo je vodil bivši relijski voznik Kris Nissen, se je močno držala železnega načela: treba je izboljšati to, kar je že dobro in presnovati to, kar je do zdaj odpovedovalo. Prav tako se je tudi zgodilo in po mnenju strokovnjakov lahko si novi Race Touarega privošči uspeh v Dakarju. Vzdržujoč glavno načelo, so izboljšali aerodinamiko, ergonomijo, komfort v kabinii ter prilagodili in preizkušili enoto po novih predpisih FIA. S tem je nastalo 400 popolnoma novih delov in je Race Touareg 2 pripravljen kot še nikoli za najvišjo stopnico podija Dakarja 2008.
    skupina Volkswagen Race-Touareg
    Tri avta MAN Race-Trucks so bili prijavljeni za relij, da bi se znašli tako blizu Race-Touaregov, kot je mogoče. Prireditev je v veliki meri skupinski napor podjetja Volkswagen - z dodatnimi avti podpore, ki jih je med celo prireditvijo dobavljala na prenočitvene bivake lokalna mreža dealerjev VW.
    Najnovejši voznik skupine - Dieter Depping, ki dopolnjuje sestavo voznikov za Dakar 2008, v prejšnji ediciji je sedel prav za krmilom enega iz servisnih Race Truck'ov MAN.
    MAN Race Trucks
    Skupina se je leta 2006. razrasla v šest ekip. Team je tudi sklenil pogodbo s Castrolom in BP, ki sta postala tehnična sponzorja.
    Za Dakar 2007 so "izgubili" enega Touarega, namesto tega, pa je skupina pridobila za svoje odrede Ari Vatanene – Svetovnega prvaka in štirikratnega zmagovalca Dakarja. V času najnovjše edicije leta 2008., bo VW spustil "v boj " štiri tovarniški Race Touarege 2 ter enega, tudi prilagojenega od tovarne, ki vendar dirka v barvah sesterske skupine VW.
    Race Touareg2

    Volkswagen Race-Touareg Team
    - sestava cele skupine

  • Kris Nissen – vodja skupine

  • Peter Utoft - manager skupine

  • Eduard Weidl - tehniški direktor

  • Jean Claude Vaucard - tehniški vodja

  • Donatus Wichelhaus - direktor oddelka za razvoj motorjev

  • Rainer Fleishmann - direktor oddelka za elektroniko

  • Christian Fellinger - logistika

  • Paco Crous - logistika

  • Christoph Beck – servisni avti

  • Gerard Zyzik - inženir avta Ginnela de Villiers

  • Rene Verbist - inženir avta Ari Vatanena

  • Kenneth Richardson - inženir avta Carlosa Sainza

  • Ronald Schoppe - inženir avta Marka Millerja

  • Michael Bernard – pravni oddelek

  • Uwe Baldes - marketing

  • Andrea Voigt-Neumeyer – tiskovni predstavnik

  • Jorg Walz - PR
  • Povratek nazaj